XTAL OSC XO 25MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-2520MVQ MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
TT-DKEY-50-ECS-2520MVQ-250-BS-TR-ND,50-ECS-2520MVQ-250-BS-CT-ND,50-ECS-2520MVQ-250-BS-DKR-ND
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-2520MVQ-250-BS-TR-ND,50-ECS-2520MVQ-250-BS-CT-ND,50-ECS-2520MVQ-250-BS-DKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-2520MVQ-250-BS-TR-ND,50-ECS-2520MVQ-250-BS-CT-ND,50-ECS-2520MVQ-250-BS-DKR-ND
Description of product
XTAL OSC XO 25MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-2520MVQ MultiVolt™
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead