OSC XO 24MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-2016MV MultiVolt™
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 7mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
TT-DKEY-50-ECS-2016MV-240-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2016MV-240-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2016MV-240-BN-TR3DKR-ND
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-2016MV-240-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2016MV-240-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2016MV-240-BN-TR3DKR-ND
Description of product
OSC XO 24MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series ECS-2016MV MultiVolt™
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 7mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead