THERMISTOR NTC 50KOHM 3760K BEAD
Product Attributes:
Series B57861S
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 50k
Resistance Tolerance ±1%
B Value Tolerance ±1%
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
B25/100 3760K
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Power - Max 60 mW
Length - Lead Wire 1.48" (37.50mm)
Mounting Type Free Hanging
Package / Case Bead
TT-DKEY-495-2148-ND
EPCOS - TDK Electronics
1 1
EPCOS - TDK Electronics 495-2148-ND
Sku: TT-DKEY-495-2148-ND
Description of product
Product Attributes:
Series B57861S
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 50k
Resistance Tolerance ±1%
B Value Tolerance ±1%
B0/50 -
B25/100 3760K
Power - Max 60 mW