NTC TEMP SENSOR
Product Attributes:
Series NXF
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 10k
Resistance Tolerance ±1%
B Value Tolerance ±1%
B0/50 -
B25/50 3380K
B25/75 -
B25/85 3434K
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Power - Max 3 mW
Length - Lead Wire 1.18" (30.00mm)
Mounting Type Free Hanging
Package / Case Bead
TT-DKEY-490-NXFT15XH103FEAB030-ND
Murata Electronics
1 1
Murata Electronics 490-NXFT15XH103FEAB030-ND
Sku: TT-DKEY-490-NXFT15XH103FEAB030-ND
Description of product
NTC TEMP SENSOR
Product Attributes:
Series NXF
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 10k
Resistance Tolerance ±1%
B Value Tolerance ±1%
B0/50 -
B25/75 -
Power - Max 3 mW