DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80C
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Supplier Device Package SOD-80C
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-4878-ZMM5.1TR-ND,4878-ZMM5.1CT-ND,4878-ZMM5.1DKR-ND
Diotec Semiconductor
1 1
Diotec Semiconductor 4878-ZMM5.1TR-ND,4878-ZMM5.1CT-ND,4878-ZMM5.1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-4878-ZMM5.1TR-ND,4878-ZMM5.1CT-ND,4878-ZMM5.1DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80C
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohms