ZENER SOT-23 6.8V 0.3W 5%
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
TT-DKEY-4878-2BZX84C6V8CT-ND,4878-2BZX84C6V8DKR-ND,4878-2BZX84C6V8TR-ND
Diotec Semiconductor
1 1
Diotec Semiconductor 4878-2BZX84C6V8CT-ND,4878-2BZX84C6V8DKR-ND,4878-2BZX84C6V8TR-ND
Sku: TT-DKEY-4878-2BZX84C6V8CT-ND,4878-2BZX84C6V8DKR-ND,4878-2BZX84C6V8TR-ND
Description of product
ZENER SOT-23 6.8V 0.3W 5%
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms