ZENER SOT-23 3.9V 0.3W 5%
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
TT-DKEY-4878-2BZX84C3V9CT-ND,4878-2BZX84C3V9DKR-ND,4878-2BZX84C3V9TR-ND
Diotec Semiconductor
1 1
Diotec Semiconductor 4878-2BZX84C3V9CT-ND,4878-2BZX84C3V9DKR-ND,4878-2BZX84C3V9TR-ND
Sku: TT-DKEY-4878-2BZX84C3V9CT-ND,4878-2BZX84C3V9DKR-ND,4878-2BZX84C3V9TR-ND
Description of product
ZENER SOT-23 3.9V 0.3W 5%
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms