ZENER SOT-23 18V 0.3W 5%
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-50°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohms
TT-DKEY-4878-2BZX84C18CT-ND,4878-2BZX84C18DKR-ND,4878-2BZX84C18TR-ND
in stockINR 27.36
Diotec Semiconductor
1 1
Diotec Semiconductor 4878-2BZX84C18CT-ND,4878-2BZX84C18DKR-ND,4878-2BZX84C18TR-ND
Sku: TT-DKEY-4878-2BZX84C18CT-ND,4878-2BZX84C18DKR-ND,4878-2BZX84C18TR-ND
Description of product
ZENER SOT-23 18V 0.3W 5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohms