IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 32VFQFN
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
DigiKey Programmable Not Verified
Type TxRx + MCU
RF Family/Standard General ISM > 1GHz
Protocol -
Modulation GFSK
Frequency 2.4GHz
Data Rate (Max) 2Mbps
Power - Output 0dBm
Sensitivity -94dBm
Memory Size 32kB Flash, 2kB SRAM
Serial Interfaces SPI, UART, USB
GPIO 6
Voltage - Supply 4V ~ 5.25V
Current - Receiving 12.9mA ~ 13.3mA
Current - Transmitting 11.1mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 32-QFN (5x5)
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-4823-NRF24LU1P-F32Q32-T-ND
Nordic Semiconductor ASA
1 1
Nordic Semiconductor ASA 4823-NRF24LU1P-F32Q32-T-ND
Sku: TT-DKEY-4823-NRF24LU1P-F32Q32-T-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type TxRx + MCU
Protocol -
Modulation GFSK
Frequency 2.4GHz
Data Rate (Max) 2Mbps
Power - Output 0dBm
Sensitivity -94dBm
GPIO 6
Voltage - Supply 4V ~ 5.25V
Current - Transmitting 11.1mA