VARISTOR 47V 800A 1812
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Current - Surge 800 A
Energy 4.2J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 1900 pF @ 1 kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1812 (4532 Metric)
TT-DKEY-478-VJ14M00300KBATR-ND,478-VJ14M00300KBACT-ND,478-VJ14M00300KBADKR-ND
KYOCERA AVX
1 1
KYOCERA AVX 478-VJ14M00300KBATR-ND,478-VJ14M00300KBACT-ND,478-VJ14M00300KBADKR-ND
Sku: TT-DKEY-478-VJ14M00300KBATR-ND,478-VJ14M00300KBACT-ND,478-VJ14M00300KBADKR-ND
Description of product
VARISTOR 47V 800A 1812
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Current - Surge 800 A
Energy 4.2J
Number of Circuits 1