VARISTOR 32.5V 30A 0603
Product Attributes:
Series Automotive, AEC-Q200, StaticGuard
Product Status Active
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Varistor Voltage (Min) 25 V
Varistor Voltage (Typ) 32.5 V
Varistor Voltage (Max) 40 V
Current - Surge 30 A
Energy 0.05J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 50 pF @ 1 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
TT-DKEY-478-VCAS06LC18X500TPTR-ND,478-VCAS06LC18X500TPCT-ND,478-VCAS06LC18X500TPDKR-ND
KYOCERA AVX
1 1
KYOCERA AVX 478-VCAS06LC18X500TPTR-ND,478-VCAS06LC18X500TPCT-ND,478-VCAS06LC18X500TPDKR-ND
Sku: TT-DKEY-478-VCAS06LC18X500TPTR-ND,478-VCAS06LC18X500TPCT-ND,478-VCAS06LC18X500TPDKR-ND
Description of product
VARISTOR 32.5V 30A 0603
Product Attributes:
Product Status Active
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Varistor Voltage (Min) 25 V
Varistor Voltage (Typ) 32.5 V
Varistor Voltage (Max) 40 V
Current - Surge 30 A
Energy 0.05J
Number of Circuits 1