CBL RIBN 3COND 0.059 WHITE 1001'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 3
Pitch 0.059" (1.50mm)
Length 1001' (305.00m)
Wire Gauge 24 AWG
Conductor Strand 11 Strands / 34 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color White
Ribbon Thickness -
Ribbon Width -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 300 V
Operating Temperature 80°C
Ratings -
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-478-902220736003000-ND
KYOCERA AVX
1 1
KYOCERA AVX 478-902220736003000-ND
Sku: TT-DKEY-478-902220736003000-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 3
Pitch 0.059" (1.50mm)
Length 1001' (305.00m)
Wire Gauge 24 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color White
Ribbon Thickness -
Ribbon Width -
Voltage 300 V
Operating Temperature 80°C