VARISTOR 34.5V 100A 0805
Product Attributes:
Series TransGuard®
Product Status Active
Maximum AC Volts 18 V
Maximum DC Volts 26 V
Varistor Voltage (Min) 31.05 V
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Varistor Voltage (Max) 37.95 V
Current - Surge 100 A
Energy 0.3J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 250 pF @ 1 kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0805 (2012 Metric)
TT-DKEY-478-2514-2-ND,478-2514-1-ND,478-2514-6-ND
KYOCERA AVX
1 1
KYOCERA AVX 478-2514-2-ND,478-2514-1-ND,478-2514-6-ND
Sku: TT-DKEY-478-2514-2-ND,478-2514-1-ND,478-2514-6-ND
Description of product
VARISTOR 34.5V 100A 0805
Product Attributes:
Series TransGuard®
Product Status Active
Maximum AC Volts 18 V
Maximum DC Volts 26 V
Varistor Voltage (Min) 31.05 V
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Varistor Voltage (Max) 37.95 V
Current - Surge 100 A
Energy 0.3J
Number of Circuits 1