MAGNETIC BUZZER 20-28VDC 85DB RO
Product Attributes:
Series PB
Product Status Active
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Input Type DC
Voltage - Rated 24 V
Voltage Range 20 ~ 28V
Frequency 2.3kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Sound Pressure Level (SPL) 85dB @ 24V, 10cm
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Termination PC Pins
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Ingress Protection -
TT-DKEY-458-PB-12N23PC-24Q-ND
Mallory Sonalert Products Inc.
1 1
Mallory Sonalert Products Inc. 458-PB-12N23PC-24Q-ND
Sku: TT-DKEY-458-PB-12N23PC-24Q-ND
Description of product
Product Attributes:
Series PB
Product Status Active
Input Type DC
Voltage - Rated 24 V
Voltage Range 20 ~ 28V
Frequency 2.3kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Termination PC Pins