BUZZER MAGN 3.6V 5MMX5MMSMD
Product Attributes:
Series AST
Product Status Active
Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
Input Type Peak-Peak Signal
Voltage - Rated 3.6 V
Voltage Range 2 ~ 4V
Frequency 4kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 3.6V, 10cm
Current - Supply 110mA
Port Location Top
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Ingress Protection -
TT-DKEY-458-AST0540MW-3.6TRQTR-ND,458-AST0540MW-3.6TRQCT-ND,458-AST0540MW-3.6TRQDKR-ND
Mallory Sonalert Products Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-458-AST0540MW-3.6TRQTR-ND,458-AST0540MW-3.6TRQCT-ND,458-AST0540MW-3.6TRQDKR-ND
Description of product
BUZZER MAGN 3.6V 5MMX5MMSMD
Product Attributes:
Series AST
Product Status Active
Input Type Peak-Peak Signal
Voltage - Rated 3.6 V
Voltage Range 2 ~ 4V
Frequency 4kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Current - Supply 110mA
Port Location Top
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Termination Solder Pads