BUZZER MAGN 5V 0.38 X 0.38 W SMD
Product Attributes:
Series AS
Product Status Active
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Input Type DC
Voltage - Rated 5 V
Voltage Range 4 ~ 7V
Frequency 2.7kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 5V, 10cm
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.378" L x 0.378" W (9.60mm x 9.60mm)
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Ingress Protection -
TT-DKEY-458-ASI09N27MFD-05TRQTR-ND,458-ASI09N27MFD-05TRQCT-ND,458-ASI09N27MFD-05TRQDKR-ND
Mallory Sonalert Products Inc.
1 1
Sku: TT-DKEY-458-ASI09N27MFD-05TRQTR-ND,458-ASI09N27MFD-05TRQCT-ND,458-ASI09N27MFD-05TRQDKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series AS
Product Status Active
Input Type DC
Voltage - Rated 5 V
Voltage Range 4 ~ 7V
Frequency 2.7kHz
Technology Magnetic
Operating Mode Single Tone
Duration -
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Approval Agency -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Termination Solder Pads