RES 50M OHM 1% 7.5W AXIAL
Product Status Active
Resistance 50 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7.5W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.354" Dia x 2.992" L (9.00mm x 76.00mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-4506-HVLR7609F50M0K9-ND
RESI
1 1
RESI 4506-HVLR7609F50M0K9-ND
Sku: TT-DKEY-4506-HVLR7609F50M0K9-ND
Description of product
RES 50M OHM 1% 7.5W AXIAL
Product Status Active
Resistance 50 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7.5W
Composition Thick Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial