RES 20M OHM 1% 5W AXIAL
Product Status Active
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 5W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-4506-HVLR5208F20M0K9-ND
RESI
1 1
RESI 4506-HVLR5208F20M0K9-ND
Sku: TT-DKEY-4506-HVLR5208F20M0K9-ND
Description of product
RES 20M OHM 1% 5W AXIAL
Product Status Active
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 5W
Composition Thick Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial