RES 100K OHM 1% 3W AXIAL
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.535" L (8.00mm x 39.00mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-4506-HVLR3908F100KK9-ND
RESI
1 1
RESI 4506-HVLR3908F100KK9-ND
Sku: TT-DKEY-4506-HVLR3908F100KK9-ND
Description of product
RES 100K OHM 1% 3W AXIAL
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 3W
Composition Thick Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial