RES 20M OHM 1% 1.2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.2W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 1.000" L (5.00mm x 25.40mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-4506-HVLR2505F20M0K9-ND
RESI
1 1
RESI 4506-HVLR2505F20M0K9-ND
Sku: TT-DKEY-4506-HVLR2505F20M0K9-ND
Description of product
RES 20M OHM 1% 1.2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.2W
Composition Thick Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial