RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Product Attributes:
Series HVLR
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.748" L (5.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-4506-HVLR1905F100KK9-ND
RESI
1 1
RESI 4506-HVLR1905F100KK9-ND
Sku: TT-DKEY-4506-HVLR1905F100KK9-ND
Description of product
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Product Attributes:
Series HVLR
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial