SENSOR CUR HALL 2000A 6PWRVDFN
Product Attributes:
Series Automotive, AEC-Q100
Product Status Active
For Measuring AC/DC
Sensor Type Hall Effect, Differential
Current - Sensing 2000A
Number of Channels 1
Output Ratiometric, Voltage
Sensitivity 62mV/mT
Frequency 210kHz
Linearity -
Accuracy -
Voltage - Supply 3.1V ~ 3.5V
Response Time 700ns
Current - Supply (Max) 25mA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)