EVAL BOARD FOR ICL5102
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Current - Output / Channel -
Outputs and Type 1 Non-Isolated Output
Voltage - Output 20V ~ 52V
Features -
Voltage - Input 198 ~ 256 VAC
Contents Board(s)
Utilized IC / Part ICL5102
TT-DKEY-448-REFICL5102U52WCCTOBO1-ND
Infineon Technologies
1 1
Infineon Technologies 448-REFICL5102U52WCCTOBO1-ND
Sku: TT-DKEY-448-REFICL5102U52WCCTOBO1-ND
Description of product
EVAL BOARD FOR ICL5102
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Current - Output / Channel -
Voltage - Output 20V ~ 52V
Voltage - Input 198 ~ 256 VAC