TITAN DIGITAL BOTTOM PART MIC
Product Attributes:
Series SiSonic™
Product Status Active
Type MEMS (Silicon)
Output Type Digital, PDM
Direction Omnidirectional
Frequency Range 10 Hz ~ 10 kHz
Sensitivity -37dB ±1dB @ 94dB SPL
S/N Ratio 68.5dB
Voltage - Rated 1.8 V
Current - Supply 185 µA
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.138" L x 0.104" W (3.50mm x 2.65mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Shape Rectangular
Impedance -
Voltage Range 1.65 V ~ 1.98 V
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-423-SPH18R1LM4H-1TR-ND,423-SPH18R1LM4H-1CT-ND,423-SPH18R1LM4H-1DKR-ND
Knowles
1 1
Knowles 423-SPH18R1LM4H-1TR-ND,423-SPH18R1LM4H-1CT-ND,423-SPH18R1LM4H-1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-423-SPH18R1LM4H-1TR-ND,423-SPH18R1LM4H-1CT-ND,423-SPH18R1LM4H-1DKR-ND
Description of product
TITAN DIGITAL BOTTOM PART MIC
Product Attributes:
Series SiSonic™
Product Status Active
Type MEMS (Silicon)
Output Type Digital, PDM
Direction Omnidirectional
Frequency Range 10 Hz ~ 10 kHz
S/N Ratio 68.5dB
Voltage - Rated 1.8 V
Current - Supply 185 µA
Termination Solder Pads
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Shape Rectangular
Impedance -
Voltage Range 1.65 V ~ 1.98 V