FALCON ANALOG BOTTOM PORT MIC
Product Attributes:
Series PORT SISONIC™
Product Status Active
Type MEMS (Silicon)
Output Type Analog
Direction Omnidirectional
Frequency Range 32 Hz ~ 20 kHz
Sensitivity -38dB ±1dB @ 94dB SPL
S/N Ratio 68.5dB
Voltage - Rated 2.75 V
Current - Supply 205 µA
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.138" L x 0.104" W (3.50mm x 2.65mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Shape Rectangular
Impedance 120 Ohms
Voltage Range 2.4 V ~ 3.2 V
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-423-SPH11C3LR5H-1TR-ND,423-SPH11C3LR5H-1CT-ND,423-SPH11C3LR5H-1DKR-ND
Knowles
1 1
Knowles 423-SPH11C3LR5H-1TR-ND,423-SPH11C3LR5H-1CT-ND,423-SPH11C3LR5H-1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-423-SPH11C3LR5H-1TR-ND,423-SPH11C3LR5H-1CT-ND,423-SPH11C3LR5H-1DKR-ND
Description of product
FALCON ANALOG BOTTOM PORT MIC
Product Attributes:
Series PORT SISONIC™
Product Status Active
Type MEMS (Silicon)
Output Type Analog
Direction Omnidirectional
Frequency Range 32 Hz ~ 20 kHz
S/N Ratio 68.5dB
Voltage - Rated 2.75 V
Current - Supply 205 µA
Termination Solder Pads
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Shape Rectangular
Impedance 120 Ohms
Voltage Range 2.4 V ~ 3.2 V