22ECP45 8B 82.01
Product Attributes:
Series 22ECP45 Ultra EC
Motor Type Brushless (BLDC)
Voltage - Rated 24VDC
RPM 47000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) 4.17 / 29.4
Power - Rated 80W
Encoder Type -
Size / Dimension Round - 0.866" Dia (22.00mm)
Diameter - Shaft 0.118" (3.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.394" (10.00mm)
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) -
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
TT-DKEY-403-3011223001-ND
Portescap
1 1
Portescap 403-3011223001-ND
Sku: TT-DKEY-403-3011223001-ND
Description of product
22ECP45 8B 82.01
Product Attributes:
Series 22ECP45 Ultra EC
Motor Type Brushless (BLDC)
Voltage - Rated 24VDC
RPM 47000 RPM
Power - Rated 80W
Encoder Type -