UWB CRYSTAL, 3225, 8.000MHZ, 8PF
Product Attributes:
Series C3E Auto
Product Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 8 MHz
Frequency Stability ±150ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 500 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Aker Technology Corp
Description of product
Product Attributes:
Series C3E Auto
Product Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 8 MHz
Frequency Stability ±150ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead