TRIPLE ISOLATED SURFACE MOUNT ZE
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration3 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39 V
Tolerance±5%
Power - Max200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q101
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohms
in stockINR 61.919999999999995
Panjit International Inc.
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration3 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39 V
Tolerance±5%
Power - Max200 mW
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q101
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSOT-363
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohms