DUAL SURFACE MOUNT ZENER DIODES
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 17 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q101
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohms
TT-DKEY-3757-AZ23C22-AU_R1_000A1TR-ND,3757-AZ23C22-AU_R1_000A1CT-ND,3757-AZ23C22-AU_R1_000A1DKR-ND
in stockINR 41.76
Panjit International Inc.
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q101
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohms