RF TXRX MOD ISM < 1GHZ SMA SMD
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
DigiKey Programmable Not Verified
RF Family/Standard General ISM < 1GHz
Protocol -
Modulation FSK
Frequency 433MHz ~ 434MHz
Data Rate 4.8kbps
Power - Output 10mW
Sensitivity -115dBm
Serial Interfaces UART
Antenna Type Antenna Not Included, SMA
Utilized IC / Part -
Memory Size -
Voltage - Supply 3.5V ~ 5V
Current - Receiving 17mA
Current - Transmitting 29mA
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Package / Case -
TT-DKEY-3728-SLR-434M-ND
Circuit Design
1 1
Circuit Design 3728-SLR-434M-ND
Sku: TT-DKEY-3728-SLR-434M-ND
Description of product
RF TXRX MOD ISM < 1GHZ SMA SMD
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Protocol -
Modulation FSK
Frequency 433MHz ~ 434MHz
Data Rate 4.8kbps
Power - Output 10mW
Sensitivity -115dBm
Serial Interfaces UART
Utilized IC / Part -
Memory Size -
Voltage - Supply 3.5V ~ 5V
Current - Receiving 17mA
Current - Transmitting 29mA
Mounting Type Surface Mount