RF TXRX MOD BT INT PCB +U.FL SMD
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
DigiKey Programmable Not Verified
RF Family/Standard Bluetooth, Zigbee, Thread, Wi-SUN, Amazon Sidewalk
Protocol IEEE 802.15.4, Wireless M-Bus (T, S, C, N Mode), 6LoWPAN, Wi-SUN NWP, Proprietary 2.4 GHz, Amazon Sidewalk, Bluetooth 5.0, Zigbee, Thread, MIOTY
Modulation 2GFSK, 4GFSK, GFSK
Frequency 868MHz, 915MHz, 2.4GHz
Data Rate 2Mbps
Power - Output 20dBm
Sensitivity -122dBm
Serial Interfaces I2C, I2S, SPI, UART
Antenna Type Integrated, PCB +U.FL
Utilized IC / Part CC1352P
Memory Size 352kB Flash, 80kB RAM
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.8V
Current - Receiving 5.8mA
Current - Transmitting 63mA ~ 79mA
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 42-SMD Module
TT-DKEY-3707-BDE-RFM208P-2.4TR-ND
BDE Technology
1 1
BDE Technology 3707-BDE-RFM208P-2.4TR-ND
Sku: TT-DKEY-3707-BDE-RFM208P-2.4TR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Modulation 2GFSK, 4GFSK, GFSK
Data Rate 2Mbps
Power - Output 20dBm
Sensitivity -122dBm
Utilized IC / Part CC1352P
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.8V
Current - Receiving 5.8mA
Mounting Type Surface Mount