RF TXRX MOD BT U.FL RF PAD SMD
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
DigiKey Programmable Not Verified
RF Family/Standard Bluetooth, ZigBee
Protocol Bluetooth v5.0, Thread, Wireless M-Bus, Zigbee
Modulation DSSS, FSK, GFSK, O-QPSK
Frequency 868MHz, 915MHz, 2.4GHz
Data Rate 2Mbps
Power - Output 20dBm
Sensitivity -121dBm
Serial Interfaces ADC, GPIO, I2C, I2S, SPI, UART
Antenna Type U.FL, RF PAD
Utilized IC / Part CC1352P7
Memory Size 704kB Flash, 144kB RAM
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.8V
Current - Receiving 5.4mA ~ 7.1mA
Current - Transmitting 8mA ~ 101mA
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 42-SMD Module
TT-DKEY-3707-BDE-MB1352P71UNTR-ND
BDE Technology
1 1
BDE Technology 3707-BDE-MB1352P71UNTR-ND
Sku: TT-DKEY-3707-BDE-MB1352P71UNTR-ND
Description of product
RF TXRX MOD BT U.FL RF PAD SMD
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Data Rate 2Mbps
Power - Output 20dBm
Sensitivity -121dBm
Antenna Type U.FL, RF PAD
Utilized IC / Part CC1352P7
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.8V
Mounting Type Surface Mount