RES 200M OHM 5% 1W RADIAL
Product Status Active
Resistance 200 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 1.000" L x 0.125" W (25.40mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.385" (9.78mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-3579-TR10X200MJNES-ND
Vishay Techno
1 1
Vishay Techno 3579-TR10X200MJNES-ND
Sku: TT-DKEY-3579-TR10X200MJNES-ND
Description of product
RES 200M OHM 5% 1W RADIAL
Product Status Active
Resistance 200 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Package / Case Radial
Supplier Device Package Radial