POT 10K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Product Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Tolerance ±10%
Power (Watts) 2W
Adjustment Type User Defined
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Actuator Type Slotted
Actuator Length 0.812" (20.63mm)
Actuator Diameter 0.2497" (6.34mm)
Bushing Thread 3/8-32
Mounting Type Panel Mount
TT-DKEY-3541H-91-103L-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 3541H-91-103L-ND
Sku: TT-DKEY-3541H-91-103L-ND
Description of product
Product Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Tolerance ±10%
Power (Watts) 2W
Adjustment Type User Defined
Actuator Type Slotted