300MW ZENER SOT-23
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Grade Automotive
Qualification AEC-Q101
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
TT-DKEY-353-DZ23C3V9HE3-TPTR-ND,353-DZ23C3V9HE3-TPCT-ND,353-DZ23C3V9HE3-TPDKR-ND
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co 353-DZ23C3V9HE3-TPTR-ND,353-DZ23C3V9HE3-TPCT-ND,353-DZ23C3V9HE3-TPDKR-ND
Sku: TT-DKEY-353-DZ23C3V9HE3-TPTR-ND,353-DZ23C3V9HE3-TPCT-ND,353-DZ23C3V9HE3-TPDKR-ND
Description of product
300MW ZENER SOT-23
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Grade Automotive
Qualification AEC-Q101
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms