Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Tolerance ±5.56%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
TT-DKEY-353-AZ23C36HE3-TPTR-ND,353-AZ23C36HE3-TPCT-ND,353-AZ23C36HE3-TPDKR-ND
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co 353-AZ23C36HE3-TPTR-ND,353-AZ23C36HE3-TPCT-ND,353-AZ23C36HE3-TPDKR-ND
Sku: TT-DKEY-353-AZ23C36HE3-TPTR-ND,353-AZ23C36HE3-TPCT-ND,353-AZ23C36HE3-TPDKR-ND
Tolerance ±5.56%
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms