PTC Therm. 19mm 10 oHms +/-20%
Product Attributes:
Series PPL
Product Status Active
Resistance @ 25°C 10 Ohms
Resistance Tolerance ±20%
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Power - Max -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc, 20.3mm Dia x 8.6mm W
Supplier Device Package -
TT-DKEY-3475-PPL19100MA1B7C8U-ND
Thinking Electronics Industrial Co.
1 1
Thinking Electronics Industrial Co. 3475-PPL19100MA1B7C8U-ND
Sku: TT-DKEY-3475-PPL19100MA1B7C8U-ND
Description of product
PTC Therm. 19mm 10 oHms +/-20%
Product Attributes:
Series PPL
Product Status Active
Resistance @ 25°C 10 Ohms
Resistance Tolerance ±20%
Power - Max -
Mounting Type Through Hole