DOL COMPACT STARTER 24VUC 8-32A
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Module
Motor Type AC Motor
Control / Drive Type Motor Starter
Number of Motors 1
Voltage - Load 690V
Current - Output 32A
Wattage - Load 11000 W
Voltage - Supply 24VAC/DC
Interface -
Mounting Type DIN Rail
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Features -
For Use With/Related Products -
TT-DKEY-3473-3RA6120-1EB32-ND
Siemens
1 1
Siemens 3473-3RA6120-1EB32-ND
Sku: TT-DKEY-3473-3RA6120-1EB32-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Module
Motor Type AC Motor
Number of Motors 1
Voltage - Load 690V
Current - Output 32A
Wattage - Load 11000 W
Voltage - Supply 24VAC/DC
Interface -
Mounting Type DIN Rail