PIEZO MOTOR, STAGE, ACTUATOR 10M
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Linear Actuator
Motor Type Piezoelectric
Stroke Length 0.394" (10.00mm)
Load Force (Dynamic) 0.71ozf (196.0mN)
Load Force (Static) 0.55lbf (2.5N)
Speed 0.39 in/s (10.0 mm/s)
Duty Cycle -
Voltage - Rated 5VDC
Construction -
Accuracy ±2µm
Acceleration -
Features -
Gear Reduction Ratio -
Feedback Type Incremental Encoder
Termination Style Connector
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Ingress Protection -
Approval Agency -
TT-DKEY-3412-PT-XDT70-S10C-ND
Piezo Electric Technology
1 1
Piezo Electric Technology 3412-PT-XDT70-S10C-ND
Sku: TT-DKEY-3412-PT-XDT70-S10C-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Linear Actuator
Motor Type Piezoelectric
Stroke Length 0.394" (10.00mm)
Speed 0.39 in/s (10.0 mm/s)
Duty Cycle -
Voltage - Rated 5VDC
Construction -
Accuracy ±2µm
Acceleration -
Gear Reduction Ratio -
Termination Style Connector