DC/DC CNVRTR 20V-10000V 10W
Product Attributes:
Series HP (10W)
Product Status Active
Type Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min) 21.6V
Voltage - Input (Max) 26.4V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 ±20V ~ ±10000V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1mA
Power (Watts) 10W
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.10" L x 8.50" W x 2.05" H (155.0mm x 216.0mm x 52.0mm)
Approval Agency cURus, UL
Standard Number -
TT-DKEY-3394-HP010RAA025-ND
Applied Kilovolts Ltd.
1 1
Applied Kilovolts Ltd. 3394-HP010RAA025-ND
Sku: TT-DKEY-3394-HP010RAA025-ND
Description of product
DC/DC CNVRTR 20V-10000V 10W
Product Attributes:
Series HP (10W)
Product Status Active
Type Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min) 21.6V
Voltage - Input (Max) 26.4V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1mA
Power (Watts) 10W
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency -
Mounting Type Chassis Mount