2F, 3VDC, 8X14MM
Product Attributes:
Series DSF
Product Status Active
Capacitance 2 F
Tolerance -10%, +30%
Voltage - Rated 3 V
ESR (Equivalent Series Resistance) 160mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Package / Case Radial, Can
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
TT-DKEY-338-DSF205Q3R0-ND
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
1 1
Cornell Dubilier Electronics (CDE) 338-DSF205Q3R0-ND
Sku: TT-DKEY-338-DSF205Q3R0-ND
Description of product
2F, 3VDC, 8X14MM
Product Attributes:
Series DSF
Product Status Active
Capacitance 2 F
Tolerance -10%, +30%
Voltage - Rated 3 V
Package / Case Radial, Can
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)