RES 330 OHM 5% 1/6W AXIAL
Product Attributes:
Series CFR
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-330EBK-ND
1 1
YAGEO 330EBK-ND
Sku: TT-DKEY-330EBK-ND
Description of product
RES 330 OHM 5% 1/6W AXIAL
Product Attributes:
Series CFR
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial