RF ANT 2.45GHZ WHIP STR RP-TNC
Product Attributes:
Series PCTMI
Product Status Active
RF Family/Standard Bluetooth, WiFi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band) 2.45GHz, 5.535GHz
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.92GHz
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 2
VSWR 2
Return Loss -
Gain 3dBi, 5dBi
Power - Max 5 W
Features -
Termination RP-TNC
Ingress Protection IPX7
Grade -
Qualification -
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 3.260" (82.80mm)
Applications Bluetooth, Wi-Fi
TT-DKEY-3299-PCTMI2458-RPC-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-PCTMI2458-RPC-ND
Sku: TT-DKEY-3299-PCTMI2458-RPC-ND
Description of product
RF ANT 2.45GHZ WHIP STR RP-TNC
Product Attributes:
Series PCTMI
Product Status Active
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 2
VSWR 2
Return Loss -
Gain 3dBi, 5dBi
Power - Max 5 W
Termination RP-TNC
Ingress Protection IPX7
Grade -
Qualification -
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 3.260" (82.80mm)