RF ANT 220MHZ MOD N TYP F STUD
Product Attributes:
Series PCT-RSA
Product Status Active
RF Family/Standard -
Frequency Group VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band) 220MHz
Frequency Range 217MHz ~ 223MHz
Antenna Type Module
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 2dBi
Power - Max 100 W
Features -
Termination N Type Female
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Stud, Through Hole
Height (Max) 4.291" (109.00mm)
Applications TETRA/P25
TT-DKEY-3299-PCT-RSA-220-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-PCT-RSA-220-ND
Sku: TT-DKEY-3299-PCT-RSA-220-ND
Description of product
RF ANT 220MHZ MOD N TYP F STUD
Product Attributes:
Series PCT-RSA
Product Status Active
RF Family/Standard -
Frequency (Center/Band) 220MHz
Antenna Type Module
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 2dBi
Power - Max 100 W
Termination N Type Female
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Height (Max) 4.291" (109.00mm)