RF ANT 460MHZ YAGI S0239 BRKT
Product Attributes:
Series MYA
Product Status Active
RF Family/Standard -
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 460MHz
Frequency Range 450MHz ~ 470MHz
Antenna Type Yagi, 5-Element
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 11.3dBi
Power - Max 300 W
Features -
Termination SO239
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 35.500" (901.70mm)
Applications -
TT-DKEY-3299-MYA4505-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-MYA4505-ND
Sku: TT-DKEY-3299-MYA4505-ND
Description of product
RF ANT 460MHZ YAGI S0239 BRKT
Product Attributes:
Series MYA
Product Status Active
RF Family/Standard -
Frequency (Center/Band) 460MHz
Antenna Type Yagi, 5-Element
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 11.3dBi
Power - Max 300 W
Termination SO239
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Bracket Mount