RF ANT 2.45GHZ DOME RP-TNC M
Product Attributes:
Series VenU® MPMI2458
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band) 2.45GHz, 5.4GHz
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna Type Dome
Number of Bands 2
VSWR 2
Return Loss -
Gain 4dBi, 4dBi
Power - Max 50 W
Features Cable - 914mm
Termination RP-TNC Male (4)
Ingress Protection IP54
Grade -
Qualification -
Mounting Type Ceiling Mount, Pole Mount, Wall Mount
Height (Max) 8.583" (218.00mm)
Applications Bluetooth, Wi-Fi
TT-DKEY-3299-MPMI2458-4-RPC-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-MPMI2458-4-RPC-ND
Sku: TT-DKEY-3299-MPMI2458-4-RPC-ND
Description of product
RF ANT 2.45GHZ DOME RP-TNC M
Product Attributes:
Series VenU® MPMI2458
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
Antenna Type Dome
Number of Bands 2
VSWR 2
Return Loss -
Gain 4dBi, 4dBi
Power - Max 50 W
Features Cable - 914mm
Termination RP-TNC Male (4)
Ingress Protection IP54
Grade -
Qualification -
Height (Max) 8.583" (218.00mm)