RF ANT 915MHZ WHIP STR N TYPE M
Product Attributes:
Series MFB
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 915MHz
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 1
VSWR -
Return Loss -
Gain 5dB
Power - Max 150 W
Features Cable - 609.6mm
Termination N Type Male
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 50.748" (128.90cm)
Applications -
TT-DKEY-3299-MFB9155-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-MFB9155-ND
Sku: TT-DKEY-3299-MFB9155-ND
Description of product
Product Attributes:
Series MFB
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
Frequency (Center/Band) 915MHz
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 1
VSWR -
Return Loss -
Gain 5dB
Power - Max 150 W
Features Cable - 609.6mm
Termination N Type Male
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Bracket Mount