RF ANT 915MHZ WHIP STR N TYPE
Product Attributes:
Series BOA
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 915MHz
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 11.1dBi
Power - Max 250 W
Features -
Qualification -
Mounting Type Mast Mount
Height (Max) 122.008" (309.90cm)
Applications ISM, LoRa, LPWAN
TT-DKEY-3299-BOA90211-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-BOA90211-ND
Sku: TT-DKEY-3299-BOA90211-ND
Description of product
RF ANT 915MHZ WHIP STR N TYPE
Product Attributes:
Series BOA
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency (Center/Band) 915MHz
Antenna Type Whip, Straight
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 11.1dBi
Power - Max 250 W
Qualification -
Mounting Type Mast Mount