RF ANT 925MHZ YAGI N TYPE F POLE
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 925MHz
Frequency Range 890MHz ~ 960MHz
Antenna Type Yagi, 7-Element
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss 14dB
Gain 11dBi
Power - Max 200 W
Features -
Qualification -
Mounting Type Pole Mount
Height (Max) 37.000" (939.80mm)
Applications ISM, LoRa, LPWAN
TT-DKEY-3299-BMYD890K-DP-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-BMYD890K-DP-ND
Sku: TT-DKEY-3299-BMYD890K-DP-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency (Center/Band) 925MHz
Antenna Type Yagi, 7-Element
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss 14dB
Gain 11dBi
Power - Max 200 W
Qualification -
Mounting Type Pole Mount