RF ANT 851MHZ YAGI N TYPE F POLE
Product Attributes:
Series BMYD
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 851MHz
Frequency Range 806MHz ~ 896MHz
Antenna Type Yagi, 18-Element
Number of Bands 1
VSWR -
Return Loss -
Gain 14dBd
Power - Max 200 W
Features Cable - 609.6mm
Qualification -
Mounting Type Pole Mount
Height (Max) 60.000" (152.40cm)
Applications ISM, LoRa, LPWAN
TT-DKEY-3299-BMYD806O-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-BMYD806O-ND
Sku: TT-DKEY-3299-BMYD806O-ND
Description of product
Product Attributes:
Series BMYD
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency (Center/Band) 851MHz
Antenna Type Yagi, 18-Element
Number of Bands 1
VSWR -
Return Loss -
Gain 14dBd
Power - Max 200 W
Features Cable - 609.6mm
Qualification -
Mounting Type Pole Mount